Najpodivnejšie zvyky na svete

Dnes sme nechutnosti nechali bokom a zisťovali sme si viac zvláštností o našom pestrom svete. Zoskupili sme pre Vás 10 najpodivnejších zvykov a plus pár zaujímavostí.

10. KFC na Vianoce

Moja prvá predstava o Vianočnej večeri je kapustnica, ryby, zemiakový šalát atď.. No v Japonsku takto nerozmýšľajú. Táto tradícia sa začala v roku 1974  keď jeden štedrý večer skupina cudzincov nemohla na Vianoce nikde zohnať moriaka tak sa radšej rozhodli pre vysmážané kura. KFC to videla ako obrovskú šancu urobiť si reklamu a presne vtedy vydali svoje prvé Vianočné menu. „Kurisumasu ni wa kentakkii!“ (Kentucky na Vianoce) sa vtedy stalo nesmierne populárne. Stálo 10$, teraz už ale obsahuje aj šampanské a koláč takže stojí okolo 40$ a objednáva sa mesiace dopredu.

9. Novorodenci odovzdaní v krabiciach

Vo Fínsku dieťa dostanete v krabici ako znak rovnocennosti bez ohľadu na finančnú situáciu v rodine. Krabica sa volá „maternity box“ (materská krabica) a obsahuje všetko oblečenie od ľahunkých dupačiek až po hrubé štrikované svetríky, kondómy, vložky do pŕs a podobne. Tak isto je vnútri matrac a z krabice je postieľka. Matky si môžu vybrať, buď dostanú 140 eurový príspevok alebo krabičku. Pri výskume sa zistilo, že 95% matiek si vyberie „maternity box“.

8. Po svadbe bez vlasov

Čínska svadba nevyzerá ani trochu ako tá naša . Po obrade namiesto krájania torty, ženích striela na nevestu tupé šípy. V okamihu, keď nevestu trafí, obaja snúbenci rozlomia šíp napoly ako symbol spoločnej spolupráce. No ešte viac šialený zyvk kotrý sa niektoré nevesty rozhodnú dodržať je, že si oholia hlavu. Vynecahjú však malé miesto na temene hlavy kde si zapletú malý vrkôčik.

7. Pľuvance na nevestu

Áno presne tak. V Afrike počas obradu na seba svadobčania pľujú. Otec nevesty svojej dcére najprv požehná a potom ju opľuje na hlavu a na prsia. Platí ešte aj jedno malé pravidlo. Otec nevesty sa nesmie otočiť pri odchode dcéry z dediny za svadobným sprievodom.Ak tak urobí, jeho dcéra sa vraj zmení v kameň.

6. Pusa pre každého

Vo Švédsku má každý pozvaný hosť na svadbe dovolené pobozkať nevestu, avšak akonáhle sa ona vzdiali, rovnakého pravidla sa v ten moment dostane všetkým ženám v blízkosti ženícha.

5. Zákaz úsmevov

V Africkom Kongu sa berie svadba ako smrteľne vážna vec a preto má každý zúčastnený hosť zákaz sa počas celého obradu zasmiať alebo usmiať.

4. Žiadny záchod 3 dni po svadbe

Malajzia má o niečo krutejšie pravidlá. Novomanželia ,ajú totižto zákaz chodiť na záchod alebo a do kúpeľne cleé tri dni a noci. Mylsia si že keby išli vykonať svoju potrebu tak by mohla byť žena neplodná alebo by jej dieťa mohlo zomrieť. Aby ich to na záchod neťahalo, sú po celú dobu pod dozorom, kŕmení iba malým množstvom jedla a piť môžu len pár dúškov vody.

3. 12 bobúľ hrozna na 00:00

Novoročná pusa he pre španielov asi problém, keďže majú plné ústa hrozna. Každá bobuľka znázorňuje šťastie na jeden mesiac v roku.

2. Odmena za dieťa splodené 12. októbra

Rusko má 12.10 ako štátny deň počatia. Mnoho štátov, v posledných rokov bojuje s nízkou pôrodnosťou a starnutím obyvateľstva. Rusko to rieši po svojom. Ministerstvo zaviedlo deň, počas ktorého dostanú obyvatelia pracovné voľno na to, aby mohli mať sex. Rodičia, ktorých dieťa sa narodí presne 9 mesiacov po tomto dni, dostanú špeciálnu cenu za prispievanie ku obnove populácie v RuskuSobáš so zvieraťom

1. Sobáš so zvieraťom

V niektorých oblastiach Indie obyvatelia veria, že duchovia môžu ovládnuť telo človeka a jediným spôsobom, ako takéto prekliatie prelomiť, je sobáš so zvieraťom. Najčastejšie sa démonmi posadnuté dievčatá v takýchto prípadoch vydávajú za kozu alebo psa, na ktorého sa kliatba jeho „nevesty“ prenesie.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.