Freshgoss bol v Prahe

Praha je krásne a historické české mesto, ktoré priťahuje turistov z celého sveta. Neodolali sme mu ani my, preto sme sa rozhodli, že ho navštívime – a rozhodne sme to neoľutovali.

Z nášho výletu Vám prinášame video, kde Vám ukážeme pár najkrajších pamiatok a miest, ktoré pri návšteve Prahy rozhodne nesmiete prehliadnuť.

Stovežatá Praha sa už podľa názvu vyznačuje veľkým množstvom kostolov, veží a chrámov. Leží na dolnom toku rieky Vltava a je hlavným a zároveň najväčším mestom Českej Republiky. Toto mesto sa už v 14. storočí popri Paríži považovalo za najkrajšie či už vo svete, no hlavne v Európe.

Staromestské námestie, Radnica, Orloj, Karlov most a Václavské námestie patria k najhlavnejším historickým pamiatkam.

My sme okrem nich navštívili aj Letenské sady, ktoré je populárne hlavne medzi mladými ľudmi. Je to veľký park s výhľadom na mesto. Môžete v ňom tráviť svoj voľný čas, taktiež tam nájdete detské ihrisko a priestor na in-line korčuľovanie a skateboard.

Ďalšia zastávka bol Petřín, kde sme sa vyviezli lanovkou. Opäť ďalší výhlad, ktorý rozhodne stál za to. Na vrchu kopca sa nachádza rozhľadňa – takzvaná „Pražská Eifellovka“, ktorá má výšku 64 metrov. Uvidíte z nej hlavne Pražský hrad. Ak sa Vám nechce šlapať 299 schodov, Petřín je dobré miesto pre oddych alebo prechádzku s rodinou.

View this post on Instagram

#petřín #prague #iloveczech #bluehour

A post shared by Colin Lowden Blaber (@colowdenphoto) on

Už od príchodu do Prahy nás lákali populárne šlapadlá. Preto sme si v posledný deň požičali lodičku a aj my sme sa plavili po rieke Vltava.

Naše video z Prahy nájdete TU.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.