Čo robiť počas karantény?

Veľa z nás sa počas týchto ťažkých a nepríjemných dní nudí. Vieme že nie je ľahké vždy si nájsť program a preto sme pre Vás našli pár zaujímavých aktivít. Dúfame, že aspoň troška rozjasníme týmto článkom Vaše dni.

Organizácia

Počas týchto dní je veľmi dôležitá organizácia a režim, ktorý si nastavíte. Prvé dni je možno sranda chodiť neskoro spať, vstávať poobede, zanedbať na chvíľu povinnnosti a len tak sa povaľovať. Ale to Vám nevydrží navždy. Budete sa cítiť skvele keď dodržíte pár zásadných vecí. Vsať ešte v ranných hodinách je základ. Prespatý organizmus Vás hneď z rána zničí, ste podráždený, unudený a nič sa Vám nechce. Dajte si dobré raňajky, plné ovocia, zeleniny a vitmínov. To naštartuje Váš deň.Pite veľa vody. Majte vždy aspoň jednu povinnosť, ktorú keď si splníte, nebudete mať zlý pocit z neproduktívneho dňa. Choďte spať tak, ako ste chodili pred karanténou.

Príroda

Najlepší liek na dušu, telo a myseľ. Pokiaľ ste zaneprázdený človek, alebo sa Vám za normálnych okolností proste nechce, je správny čas tomu dať šancu. Aspoň pól hodinová prechádzka Vám dá novú energiu do dňa. Zoberte napríklad psa, prechádzka je užitočná pre Vás oboch. Alebo zoberte rodičov, súrodencov… Stačí otvoriť oči a poriadne sa nadýchnuť!

Rodina

Ďalšia veľmi zanedbávaná aktivita je čas strávený s rodinou. Kedy ste sa naposledy s rodičmi naobedovali za jedným stolom? Alebo si pozreli všetci spolu film, navarili s mamou obed, pomohli sestre s úlohou alebo sa opýtali otca aký mal deň v práci. Tieto maličkosti Vás vedia zblížiť s rodinou tak, ako nikdy pred tým. Venujte svoj čas a energiu ľuďom, ktorí za to naozaj stoja.

Škola

Už neexistujú výhovorky. Vieme že veľa rodičov a detí to teraz nemá ľahké, hlavne v zhoršených podmienkach. Ale Vy, čo máte možností viac než dosť, prestante odkladať knihy. Sadnite si a aspoň si to prečítajte. Prepíšte si poznámky, dajte si dokopy zošity alebo si vytriedte staré materiály. Začnite odznova, nikdy neni neskoro byť vzorný študent a venovať čas svojmu vzdelávaniu.

Nový životný štýl

Chcete lepšiu postavu? Cvičte doma. Nechajte Vaše telo oddýchnuť si od všetkých chemikálii. Ak si farbíte vlasy, nechajte ich vydýchnť. Nelakujte si nechty aby mohli dýchať a poriadne spevniť, jedzte zdravo keď máte čas variť. Urobte to, na čo ste doteraz nemali čas. Pracujte na svojich zlozvykoch a vyjdite z karantény ako človek, ktorým ste vždy chceli byť.

Renovujte

Vylepšite si izbu, upracte ju a dajte jej nový dych. V upratanom priestore sa oveľa lepšie funguje. Namotivuje Vás to udržiavať si ju peknú a upratanú. V čistote sa lepšie zaspáva. Hovorí sa, že vaša izba vypovedá o vašej mysli. Máte rozhádzanú izbu ( hlavu) ? Tak ju upracte.

Koníčky a nedokončené veci

Koľko krát ste nedočítali knihu alebo nedokreslili obraz. Alebo ste sa chceli naučiť variť. Najlepšie je nad tým nerozmýšlať a proste to urobiť. Možno sú veci v ktorých ste sa chceli zdokonaliť. Neváhajte a urobte to.

Hlavne ostante doma, v bezpečí a nevystavujte zbytočne seba a Vaše okolie nebezpečenstvu. Vaši kamaráti a známy počkajú. Lebo teraz nejde len o Vás, ale o nás všetkých. Buďte zodpovedný, lebo Vy možno silnú imunitu máte, ale niekto z Vašej rodiny alebo okolia nemusí mať. Sme v tom všetci spolu, zvládneme to!!

Posielame veľa síl a lásky,

Váš Freshgoss tím.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.